Stol solfjädern Sanna Rosén - Stockholms Auktionsverk
FÅTÖLJ, 2000-tal | Auktion olsensauktioner.se
Kirsten Krogh & Jacob Fasting, fåtöljer, 3 st, "Acapulco", ur Acapulco-serien, OK-Design, 2000-tal. - Bukowskis
Fåtölj, "Domstolsfåtöljen", Ben | Auktion dalarnasauktionsbyra.se
FÅTÖLJER, 3 st, "Acapulco", OK Design. - Bukowskis
Nanna Ditzel, stolar ett par "Trinidad", A/S Fredericia Stolefabrik, Danmark. - Bukowskis
Philippe Starck, stol, "Ero S", Kartell. - Bukowskis
Stol, Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. Eros, Kartell. Formgjuten sits i röd plast, benställning av förkromad metall. Märkt "ERO/S/ by Kartell with Starck, Made in Italy". Sitthöjd ca 46 cm. Metropol -