Stolar, Alvar Aalto, Artek - Göteborgs Auktionskammare
Vårens sensation är utan tvekan ett bord formgivet av Alvar Aalto! | Stockholms Auktionsverk
Westerviks Tennis & Racketklubb - Idag gör vi reklam för en auktion hos Västerviks Auktionsbyrå. Varför då? Jo, vi säljer några bord och stolar designade av den världsberömde finske formgivaren Alvar Aalto.
ALVAR AALTO, 4 st stolar, modell 66, | Auktion olsensauktioner.se
Alvar Aalto stol model 69 - Stockholms Auktionsverk
Alvar Aalto i 2023 | Auktion, Modern arkitektur, Möbler
ALVAR AALTO, stolar, fem stycken, modell 68, Artek, 1900-talets senare del. - Bukowskis
ALVAR AALTO, stolar, 4 st modell 69, Artek 1900-talets slut. - Bukowskis
Alvar Aalto, stolar, 6 st, modell 65, för Artek 1960/70-tal. - Bukowskis
Stolar, 4 st, Alvar Aalto (1898-1976), Nr 612, sits och flätad rygg i läder, formgivna 1946-47, bruksslitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Fåtölj, Alvar Aalto (1898-1976), Artek, Finland, Linnetyg. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -