FÅTÖLJER, ett par, troligen Danmark 1950-60-tal. - Bukowskis
Fåtölj, JOC, Vetlanda, 1960-tal. - Bukowskis
Fåtölj Laminett design Yngve Ekström - Stockholms Auktionsverk
YNGVE EKSTRÖM. ”Lamino”. Fåtölj. Ek o teak. Senare omklädsel i rött skinn, smärre slitage. Träribba under sits med skada. – Auktionshuset i Örebro AB
Fåtölj, Alf Svensson (1923-1992), Sverige. Fåtölj, "Studio". Bra Bohag. 1950-60-tal, stomme av ek, med fast stoppad sits och rygg och löstagbar nackkudde. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst