Fåtölj, Yngve Ekström (1913-1988), Skandiform, skiktlimmad bok, flätad sadelgjord, brännmärkt. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8392
Fåtölj, flätad sits. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
FÅTÖLJ med flätad sadelgjord, Ikea, 1900-talets andra hälft. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
Fåtölj, 1930-tal. - Bukowskis
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900 | Auktion olsensauktioner.se
Fåtölj + fotpall, Bruno Mathsson (1907-1988), Pernilla, Flätad skinn, 1964. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 5544
Fåtölj, Yngve Ekström (1913-1988), Laminett, Skandiform, skiktlimmat trä, flätad sadelgjord, brännmärkt. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8253