Smycken, Armband+ ring+ örhängen+ halsband, sterling silver, "Flora Danica. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8594
Smycken - Stockholms Auktionsverk
ÖRHÄNGEN samt HÄNGE, förgyllt silver, Flora Danica, Köpenhamn, 1900-talets fjärde kvartal. Vikt 14 g. - Bukowskis
HÄNGE MED KED, förgyllt silver, Danmark, Flora Danica, 1900-talets slut. - Bukowskis